Czyszczenie łazienki w hotelu to zmora każdego działu housekeepingu. Nie dość, że ta praca nie jest ani trochę przyjemna, to jeszcze do czyszczenia używa się mocnych środków chemicznych, które są drażniące. Na dodatek trzeba chuchać i dmuchać, aby na powierzchniach nie pozostały żadne smugi czy zacieki. Tak – osoby sprzątające łazienki, czy to te domowe, czy w hotelu – nie mają wcale łatwego zadania. Przedstawiamy więc najczęstsze problemy i sposoby, jak sobie z nimi poradzić.
Czyszczenie łazienki w hotelu – prysznic, wanna, umywalka
Rzeczą oczywistą jest, że Gość oczekuje od nas maksymalnej czystości. Dlatego też czyszczenie łazienki w hotelu należy wykonywać według określonego planu. Zajmując się każdą powierzchnią po kolei i nie zapominając o ani jednym miejscu. Jest to szczególnie ważne w łazience, która powinna być symbolem czystości. Przejdźmy po kolei przez wszystkie newralgiczne punkty tego pomieszczenia.
Po pierwsze – kabina prysznicowa, wanna i umywalka. Należy zwrócić tu uwagę na trzy punkty – powierzchnie glazurowane, szyby oraz armatura. Do czyszczenia całej kabiny czy też wanny doskonale nada się ekologiczny preparat do mycia sanitariatów Clinex – Green Sanit. Skutecznie usuwa typowe zabrudzenia, osady, rdzawe naloty czy resztki mydła. Ponadto szybko wysycha, a dzięki zawartym w formule polimerom chroni powierzchnie przed kolejnymi zabrudzeniami. Do uzupełnienia efektu lśniących szyb doskonale nada się ekologiczny preparat Clinex Green Glass, który nie pozostawia efektu wyschniętych kropli wody oraz smug i zacieków.
Czyszczenie łazienki w hotelu – toaleta
Następnie należy zająć się muszlami klozetowymi, pisuarami i bidetami. Tutaj częstym problemem są: pojawianie się nieestetycznie wyglądających smug oraz nieprzyjemne zapachy. Tu ważną rolę odgrywa systematyczność i regularność czyszczenia. Przy codziennej pielęgnacji doskonale sprawdzi się skuteczny i niezawodny superkoncentrat Clinex Profit Sanit, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, a przy tym nie pozostawia smug i zacieków oraz przyjemnie pachnie. Do czyszczenia mocniejszych zabrudzeń doskonały będzie silny preparat Clinex W3 Forte, który poradzi sobie z rdzą, kamieniem wodnym, osadami wapiennymi oraz resztkami mydła i likwiduje przykre zapachy urynowe. Wisienką na torcie będzie użycie skoncentrowanego odświeżacza powietrza Clinex Scent w jednej z wielu pięknych nut zapachowych. Wystarczy rozpylić go za muszlą klozetową albo pisuarem po uprzednim ich umyciu.
Powierzchnie szklane i lustra
W następnej kolejności myjemy lustra. W łazience warto zwrócić uwagę na fakt zaparowywania szyb. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem będzie użycie nanopreparatu Clinex Nano Protect Glass, który usuwa trudne zabrudzenia, pozostawiając krystaliczny połysk, a dzięki zastosowaniu nanokomponentu zmniejsza stopień osadzania się pary wodnej i pozostawia powierzchnię czystą na dłużej.
Podłogi w łazience
Na koniec podłoga. Po zamieceniu czy odkurzeniu (co jest bardzo ważne – z łazienki muszą zniknąć wszystkie włosy po poprzednikach!) użyjmy ekologicznego preparatu do mycia podłóg Clinex Green Floor. Jest on bezpieczny dla czyszczonych powierzchni i bardzo wydajny, ale posiada także szereg ważnych dla łazienkowych podłóg zalet. Przede wszystkim szybko odparowuje, a przy tym nie zostawia smug oraz zacieków. Dodatkowo zawarte w preparacie składniki opóźniają proces osadzania się brudu. Umyte nim powierzchnie mają delikatny połysk, a w powietrzu długo utrzymuje się przyjemny zapach.
Podsumowanie
Jak widać, przy wykorzystaniu odpowiedniej procedury i właściwych środków sprzątających, czyszczenie łazienki nie jest wcale takie trudne. Wręcz przeciwnie – systematyczne stosowanie określonych zasad sprawia, że staje się łatwe i przyjemne. Więcej na temat utrzymania czytsości w sanitariatach, znajdziesz w artykule z cyklu ClinexEDU – Kompendium wiedzy o sanitariatach.